ZID Theater opent deuren tijdens het Nationaal Theaterweekend

Tijdens het Nationaal Theaterweekend krijgt heel Nederland de kans om nieuwe podia en theaters te ontdekken. Ook ZID Theater doet traditiegetrouw mee en presenteert een rijk, grensverleggend programma dat perfect past bij hun missie om theater, in al zijn vormen, toegankelijk te maken voor iedereen. Een plek van verbinding, ontmoeting en verrijking. Drie dagen lang vult ZID het weekend met internationale makers, lokale talenten, interactieve ervaringen en intieme vertellingen.

Vrijdag 23 januari
Op de rand, ZID Theater

Deuren open: 19:30 | Op de rand: 19:45 
Durf jij de rand op te zoeken? Voorafgaand aan de voorstelling Mother zal ZID Theater je, onder regie van Karolina Spaić, meenemen op een avontuurlijke reis vol verrassingen. Samen met vaste performers als Nivin Baranbo, Daan Bosch en Sebo Bakker en bijzondere gasten ontdek je werelden vol dromen en eigenaardigheden. Laat je meevoeren door dans, theater, soundscapes en installaties die je zintuigen prikkelen. Soms ontroerend, soms verwarrend, soms grappig, maar altijd magisch! 

Vrijdag 23 januari 
Mother, Perypezye Urbane 

Deuren open: 19:30 | Mother: 20:30
Het weekend trapt af met de Nederlandse première van Mother, een futuristische dansperformance van het Italiaanse collectief Perypezye Urbane, met dans en choreografie van Marianna De Vito en Maia Joseph. Kunnen oude rituelen en moderne innovatie samen nieuwe mythes creëren? Het is geen gewone dansvoorstelling, maar een ontdekkingstocht naar de relatie tussen lichaam en kunstmatige intelligentie: een wereld waar het menselijke en het digitale elkaar raken. Hier versmelten beweging en algoritmen, fysieke aanwezigheid en virtuele ervaring. Mother stelt vragen over hoe technologie onze creativiteit en identiteit beïnvloedt, zonder in clichés te vervallen. Het is een bijzondere dialoog tussen mens en machine, en het publiek zit er middenin.

Zaterdag 24 en zondag 25 Januari – Missing & Wishing, ZID Theater (NL) & Madam Fortuna (BE)
Za 24 Jan Deuren open 20.00 | Voorprogramma 20.15 | Missing & Wishing 20.30 
Zo 25 Jan Deuren open 16.00 | Voorprogramma 16.15 | Missing & Wishing 16.30
Op zaterdag en zondag staat Missing & Wishing op het programma, een samenwerking tussen ZID Theater (Amsterdam) en Madam Fortuna (Antwerpen). Zeven jonge makers, afkomstig uit deze steden, brengen korte solo’s waarin verlies, verlangen en hoop samenkomen. Met elementen van theater, spoken word, dans en soundscapes ontstaat een mozaïek van persoonlijke verhalen – kwetsbaar, direct en herkenbaar.

De makers laten zien wat er borrelt onder de oppervlakte van hun eigen geschiedenis: dromen die zorgen voor hoop, herinneringen die blijven schuren en verlangens die richting geven. Missing & Wishing is een reis door intieme werelden, vormgegeven in woord, beeld en beweging.

Het programma van voorstellingen bij ZID Theater wordt omlijst met een verwonderend randprogramma met o.a. muziek, dans, en inspirerende nagesprekken met de makers. 

Tickets zijn slechts €7,50-10 en te koop via www.zidtheater.nl